تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - استقبال گسترده فیلمسازان و سینماگران از جشنواره
تاریخ : شنبه 17 خرداد 1393 | ساعت 17 و 57 دقیقه و 07 ثانیه | نویسنده : عصرهنر

ثبت 526 عنوان فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران سیزدهمین جشنواره مقاومت

روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از استقبال گسترده فیلمسازان و سینماگران و مراکز سینمایی از این دوره جشنواره خبر داد.

به گزارش عصر هنر به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت؛ بیش از 526 اثر در این دوره جشنواره در بخش های مختلف  سینمای ایران این رویداد سینمایی شرکت کردند این در حالی است که هنوز مهلت دریافت آثار در بخش جلوه گاه نور این جشنواره  که به همت سازمان بسیج هنرمندان در حال انجام است ادامه دارد.

بر پایه این خبر آمار ذکر شده مربوط به بخش سینمای ایران در حوزه فیلم های سینمایی، آثارسینمایی ویدیویی، فیلم های کوتاه و مستند است و آثار رسیده به بخش سینمای بین الملل  هنوز جمع نهایی آن صورت نگرفته است.

در این خبر آمده است: تا آخرین روز مهلت دریافت آثار مجموعا 526 عنوان اثر شامل: 26 عنوان فیلم سینمایی، 30 عنوان فیلم سینمایی ویدیویی، 171 عنوان فیلم کوتاه و 299 عنوان فیلم مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت با اعلام اینکه این دوره جشنواره از گستردگی و تنوع بالایی برخوردار است و در بین المللی، ملی و استانی برگزار می شود عنوان کرد: بخش سینمای ایران شامل فیلم های سینمایی، ویدیویی سینمایی ، کوتاه داستانی، مستند، ویژه و بخش جلوه گاه نور و بخش های جنبی می شود که در بخش فیلم های سینمایی رقابت برای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن و بهترین جلوه­های ویژه و در بخش سینمایی ویدیویی رقابت رای بهترین فیلم، برای بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه صورت می گیرد. این در حالی است که در دو بخش فیلم های کوتاه داستانی و مستند سه مقام برتر معرفی می شوند.

برپایه این خبر؛ بخش جلوه­ گاه ­نور نیز شامل کلیه آثاری می شود که با موضوعات بخش جلوه­گاه نور تولید شده باشند و می­توانند در پنج بخش مسابقه فیلم های مستند، کوتاه داستانی، فیلمنامه کوتاه داستانی، پویانمایی و نماهنگ شرکت نمایند.

شایان ذکر است«انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس»با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی درنظر دارد سیزدهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت را درگستره «سینمای ایران» و «سینمای بین­الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، ویدیویی سینمایی ، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی برگزار نماید.

"تبیین فرهنگ مقاومت و پاسداشت حماسه­ های انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و نگاه به حضور سازنده ایثارگران در مقابل دشمنان، تحریم اقتصادی، دستاوردهای علمی و افتخارات جهانی"، "مقاومت و  بیداری اسلامی"، "مقابله با استکبار جهانی"،" تروریسم" و "صهیونیزم بین­الملل" به عنوان مهم ترین اهداف این رویداد سینمایی اعلام شده است.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: عصرهنر، سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، مقاومت، بصیرت، شکوفایی، تحریم اقتصادی،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات