تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - جمهورى اسلامى ایران به عنوان عضو اصلى نخستین فستیوال فیلم در گردش كشورهاى اسلامى انتخاب شد

با پیگیرى و مذاكرات مسئول چتر سینماى ایران ،جمهورى اسلامى ایران به عنوان عضو اصلى نخستین فستیوال فیلم در گردش كشورهاى اسلامى انتخاب شد.

به گزارش  عصرهنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، نخستین تور فستیوال فیلم كشورهاى اسلامى در سال ٢٠١٥ میلادى در طى مدت ٩ ماه و بین 9 كشور اسلامى جهان به عنوان برگزاركننده گان اصلى آغاز خواهد شد و با مذاكرات صورت گرفته طى حضور كشورمان در فستیوال كن؛ جمهورى اسلامى ایران در كنار كشورهایى هم چون اندونزى، عراق، لبنان، تركیه و مصر  به عنوان یكى از اعضاى اصلى برگزار كننده انتخاب شد؛حامى مالى  جشنواره(OIC (Organization of Islamic Cooperation سازمان همكارى كشورهاى اسلامى است.

نحوه برگزارى ویژه این فستیوال عبارت است:از اجراى ٩ دوره پى در پى در ٩ كشور اصلى عضو هیأت برگزارى در طول مدت ٩ ماه و انتخاب بهترین فیلم، بهترین كارگردان، بهترین موسیقى متن و بهترین بازیگران زن و مرد  كه توسط هیأت داوران متشكل از سینماگران كشورهاى اصلى برگزیده خواهند شد. در نهایت و در نهمین دوره؛ بهترین فیلم كشورهاى اسلامى از بین فیلم هایى كه در طى آن حائز بالاترین جوایز بوده معرفى مى گردد.

از سوى دیگر جایزه اى نیز براى فیلم منتخب از نگاه مردمى در نظر گرفته شده كه انتخاب آن با آراى مستقیم مردم و از طریق شبكه اینترنتى انجام خواهد شد.

"آرش امینی " مدیر بین الملل سازمان سینمایى با اعلام خبر فوق گفت : در این فستیوال؛ فیلم هاى بلند داستانى و فیلم هاى كوتاه كشورهاى عضو OIC به رقابت خواهند پرداخت. نوع برگزارى این جشنواره در طى ٩ ماه؛ اخبار سینماى كشورهاى مسلمان را در رأس اخبار سینمایى كشورهاى جهان قرار خواهد داد. جداى از این مسئله مهم؛ این طرح باعث نزدیكى حرفه اى سینماگران این كشورها و گشایش افقى جدید براى همكارى هاى بیشتر در زمینه فناورى هاى نوین، اكران حرفه اى متقابل محصولات و تولید مشترك فیلم هاى سینمایى بین آنها خواهد بود.

امینى خاطرنشان كرد: با توجه به مذاكرات صورت گرفته از هیأت اجرایى برگزارى براى بازدید از سینماى كشورمان دعوت شده است. امیدوارم با تكمیل پروژه هاى زیر ساختى و سامان دهى سینماها  و همچنین پایان قریب الوقوع طرح دیجیتال كردن سینماهاى كشور كه از مهمترین برنامه هاى سازمان در سال جارى به شمار مى رود؛ مراسم اختتامیه این رویداد مهم سینمایى را درایران برگزار شود.

امینى در پایان افزود : ایجاد دوره هاى آموزشى و تكمیلى حضور، بازاریابى و نحوه خرید و فروش حقوق محصولات سینمایى و سمعی و بصرى، نحوه حضور در شبكه هاى معتبر توزیع سینماى جهان از دیگر موارد دنبال شده در فستیوال كن امسال است كه اخبار جزئیات و نحوه برگزارى این دوره ها پس از تكمیل مذاكرات و قطعیت اجرایى شدن آن اعلام خواهد شد.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: عصرهنر، روابط عمومی سازمان سینمایی، آرش امینی، شهر كن فرانسه، سینه كلوب فیلم هاى ایرانى، دانشگاه سوربون پاریس،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات