تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - گلایه محمد رضا ( حمید) اکبری از مدیران فرهنگی و مسولان صدا و سیما
تاریخ : دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 | ساعت 13 و 01 دقیقه و 34 ثانیه | نویسنده : عصرهنر

عصر هنر : محمد رضا ( حمید) اکبری کارگردان سینمای مستند با انتشار نامه ای نسبت به سانسور فیلم مستند یک مردم یک سرزمین و رفتار  مدیران فرهنگی و مسولان صدا و سیما با این فیلم  گلایه کرده است .


متن نامه محمد اکبری بدین شرح است : هنر نزد ایرانیان است و بس

این روزها فکر می کنم مدیرانی  که باید مروج  اخلاق عمومی باشند  از صدر بگیر تا ذیل ؛ در یک حرکت دسته جمعی با سر خورده اند زمین ؛ و  فقط برای صحنه سازی هم که شده لبخند  و یا نیشخندی تحویل همدیگر داده اند ، که یعنی  شتر دیدی ندیدی ....! و این وضعیت رقت بار چند باره و چند باره تکرار می شود اما واقعیت این است که پشت دوربین خبرهایست و همیشه خواهد بود .

"یک مردم یک سرزمین جلوی دوربین اند"و در اطراف و اکناف مدیرانی که لبخند از سر دل سوختگی می زنند ؛  نمی دانند که پشت دوربین خبرهای است بلاشک

آقای تلویزیون ‍ بله دقیقاً!همین شمایی که پشت دوربین هستید! حالا کمی بیایید به این  سمت  دوربین، یعنی دقیقاً روبروی  دوربین ، دوربین من! من مستند ساز که سعی کردم گوشه ای از ندانم کار های شما را در قبال این مردم و این  سرزمین به رخ بکشم . بله شما !

کمی التفاتی به این سوی دوربین کنید  ؛ کمی هنرتان را به رخ من ما و بندبند این سرزمین بکشید ، کار سختی نیست  ؛ فقط کمی از جایگاهتان تکان بخورید

فیلمی ساختم از جیب خودم ؛ ملتفتید که ! من کار خودم را می کنم  شما هم کار خودتان را ! پس لطفاً جناب تلویزیون! بی تعصب ؛ژست های مرا خرج خودتان نکنید . جوری رفتار  نکنید  که انگار هچ اتفاقی  نیفتاده و نخواهد افتاد !

جناب مدیر ! من  مستند ساز  هستم ودوربینم را می برم سمت و سوی مردمی که  در  تلاش و معاش از اصل زندگی  شان می گذرند تا جامعه خود را بسازند .

 فیلمی ساختم در باب مردمان چند روستا در جنوب استان  فارس ؛  که پولهایشان ( از جمله یارانه هایشان) را روی هم  گذاشته و کسب اجازه از من و شما به عمران روستایشان  پرداختند  و برای کاری بزگ هزینه کرده اند.

 امروز همه ما انتظار داریم مسئولین با مردم صادق باشند و به امید روزی که دروغ در جامعه ما وجود نداشته باشد زیرا  دروغ  عامل تمام بدبختی هاست ؛ دروغ باعث می شود که اعتماد  بین مردم از بین برود .

محمد (حمید )اکبری بیش از 20 فیلم مستند را کار گردانی و تهی کرده است  در کارنامه اکبری فیلمهای مستندی همچون الفبای سیاست ،من قالیباف نیستم ،جایی برای بودن ،کمی ان سو تر ،نرم و اهسته ،روزهای خستگی ،سکوت قطار دیدیه می شود

وی در بیش از 20 جشنواره معتبر  داخلی و خارجی همچون ایدفا ،فرایبورگ ،فجر ،سینما حقیقت حضور داشته است و تاکنون بیش از 10 جایزه مختلف را بدست آورده است  و فیلم الفبای سیاست  از دید منتقدان و علاقمندان سینمای مستند به عنوان سیاسی ترین فیلم 5 سال اخیر شناخته شده است .
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: عصرهنر، محمد اکبری، "یک مردم یک سرزمین،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات