تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - موازی کاری بار دیگر گریبان فیلم‌های فاخر را می گیرد؟
تاریخ : یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 | ساعت 21 و 20 دقیقه و 54 ثانیه | نویسنده : عصرهنر


حاتمی‌کیا و میرکریمی درباره یک عملیات دفاع مقدسی فیلم می سازند

خبرگزاری آنا: این روزها «ابراهیم حاتمی کیا» و «رضا میرکریمی» در تدارک فراهم آوردن مقدمات ساخت فیلمی با یک موضوع نسبتا واحد در سینمای ایران هستند. اتفاقی که به نظر می رسد ناشی از ضعف اطلاع رسانی در نهادهای فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر آنا، در سینمای ایران رویه ای وجود دارد که بر اساس آن، اخبار و اطلاعات مربوط به تولید اغلب پروژه های سینمایی تا مدت ها به صورت علنی مطرح نمی شود و اصطلاحا این پروژه ها در سکوت خبری مراحل مقدماتی تولید خود را سپری می کنند. این سکوت خبری گاهی آنقدر زیاد است که حتی نهادهای همسو در یک عرصه نیز از انجام فعالیت های یکدیگر باخبر نمی شوند و ناگهان با رسانه ای شدن اخبار این پروژه ها، مشخص می شود موضوعd به طور یکسان مورد توجه دو سینماگر بوده و حتی بخش هایی از کار نیز پیش رفته است. سال ها قبل همزمانی تلاش «داوود میرباقری» و «شهرام اسدی» برای ساخت سریالی درباره زندگی سلمان فارسی در دو بخش متفاوت سازمان صدا و سیما خبر ساز شد و مسوولان تلویزیون هر دو پروژه را در حالی تعطیل کردند که فیلم نامه اثر داوود میرباقری کامل شده بود و حتی شهرام اسدی به دنبال یافتن مکانی برای ساخت دکورهای سریالش بود.

در اواخر دهه 90 نیز ناگهان مشخص شد «مسعود جعفری جوزانی»،«محمد درمنش» و «عزیزالله حمید نژاد» در تدارک ساخت فیلمی درباره زندگی کوروش پادشاه هخامنشی بوده اند.

«لاله صدیق» قهرمان اتوموبیل رانی نیز حدود دو سال قبل به موضوع مورد علاقه «اسدالله نیک نژاد» و «مسعود اطیابی» برای ساخت فیلم تبدیل شد که اولی فیلم خود را مقابل دوربین برد که حالا نیمه کاره مانده است. ساخت فیلم درباره حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 در خلیج فارس نیز موضوعی بود که هم «سعید اسدی» و هم کارگردانی خارجی به سرپرستی نادر طالب زاده مدت ها به دنبال تحقق آن بودند.

حالا خبر رسیده که «ابراهیم حاتمی کیا» در تدارک ساخت فیلمی درباره عملیات بیت‌المقدس است و اکنون مشغول تحقیق درباره این عملیات است. این عملیات برای مردم ایران بسیار شناخته شده است و همان عملیاتی است که به آزاد سازی خرمشهر منجر شد.

طبق اطلاعات به دست آمده توسط خبرنگار ما، «رضا میرکریمی» نیز از یک سال قبل در حال تحقیق و پژوهش برای نگارش فیلم نامه ای با موضوع زندگی شهید همت است. شهید همت یکی از چهره های موثر در عملیات بیت المقدس بود و میرکریمی نیز در فیلم نامه خود به جای آنکه به تمامی مقاطع زندگی این شهید بزرگوار بپردازد، بر همین مقطع متمرکز شده تا هم در مدت زمان دو ساعته فیلم خود بتواند روایتی منسجم ارائه نماید و هم قصه فیلم خود را با یک عملیات بزرگ و غرور آفرین به پایان برساند.

امیدواریم تا دیر نشده و بیش از این برای هر دو اثر هزینه نشده، نشستی میان دو کارگردان برای تعیین تکلیف این دو فیلم نامه برگزار شود.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: عصرهنر، ابراهیم حاتمی کیا، رضامیرکریمی،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات