تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - دستمزد نگارش یک فیلمنامه خوب تناسبی با هزینه های پژوهش آن ندارد
تاریخ : جمعه 30 فروردین 1392 | ساعت 08 و 26 دقیقه و 44 ثانیه | نویسنده : عصرهنر

گفتگو از بهناز وفایی وحدت


پرویز شیخ طادی:

 سیما فیلم توانسته با همدلی و اتکا به غیرت فردی نویسنده و سازندگان؛ آثار را تا حدی ارتقا دهد ؛ کاری که تقریبا کمتر در مراکز مشابه دیده میشود .
پرویز شیخ طادی از نویسندگان و کارگردانان سینما و تلویزیون که در نشست صمیمی فیلمنامه نویسان سیما فیلم حضور داشت ، درباره مشکل و ضعف فیلمنامه در سریال و تله فیلم ها با اشاره به اینکه ضعف تکنیکی در نگارش وجود دارد ، گفت : دستمزد نگارش یک فیلمنامه خوب متناسب با وقت و هزینه های پژوهش آن نیست،لذا مطالعات جدی و اقتباسی ، که زمان بر است صورت نمی پذیردو از طرفی دیگر اطلاعات مسایل عمیق اجتماعی و اقتصادی و سیاسی نیز در دسترس نویسنده ها نیست .
وی درباره سهم سیما فیلم در جهت بالا بردن سطح کیفی آثار اظهارداشت : سیما فیلم جزء معدود مراکزیست که به این امر بطور جد پرداخته لیکن به دلیل وجود مشکلات مالی این صنعت ، تلاشها در محدوده نظر تئوری باقی می ماند.

این کارگردان در پاسخ به این سئوال که تا چه اندازه سیاست های سیما فیلم مبنی برتولید آثارفاخر و ارزشمند در ارتقاء سطح نگاه فیلمنامه نویسان و همچنین دانش تخصصی آنها موثربوده است ، افزود :سیما فیلم توانسته با همدلی و اتکا به غیرت فردی نویسنده و سازندگان؛ آثار را تا حدی ارتقا دهد ؛ کاری که تقریبا کمتر در مراکز مشابه دیده میشود .
شیخ طادی با اشاره به اینکه تعامل میان مدیران سیما فیلم و نویسندگان در جهت ارتقاء سطح کیفی آثار با بررسی آمار تولیدات و مقایسه متون با آثار ساخته شده و آسیب شناسی از تصویب تا خروجی نهایی در مدیریت میتواند ارزیابی شود ، در خصوص تشکیل کارگاه های فیلمنامه نویسی گفت : تشکیل کارگاه های تخصصی در حوزه فیلمنامه با حضور نویسنده ها و کارگردان و تهیه کننده ها نتیجه بهتری می دهد ؛ تهیه کننده نیز می بایست فهم و درک درستی از فیلمنامه داشته باشد.
او مشکل اساسی را در اجری سیاستهای ابلاغی و انتخاب تهیه کننده و سپس در شورای برآورد می بیند و معتقد است بررسی فیلمنامه در شوراهای فیلمنامه سیما فیلم و تصویب فیلمنامه در این مرکز قابل قبول است چرا که اعضای این شوراها افراد با تجربه ای هستند.
وی همچنین اذعان داشت: تعداد آثاری که در هفته اعضای شورا مطالعه می کنند باید کنترل شود و از حد استاندارد آن خارج نشود تا فرصت جدا شدن و ورود از موضوعی به موضوع دیگر و یا تحقیقات احتمالی فراهم شود ..
طبقه بندی: گفت و گو،
برچسب ها: عصر هنر، بهنازوفایی وحدت، پرویزشیخ طادی، کارگردان، سینما، تلویزیون، نویسنده،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات