تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - پیام رئیس سازمان سینمایی به سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم فجر
تاریخ : چهارشنبه 11 بهمن 1391 | ساعت 22 و 03 دقیقه و 36 ثانیه | نویسنده : عصرهنر

پیام رئیس سازمان سینمایی به سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

سینمای امروز به رود متلاطمی تبدیل شده است

 

به گزارش ستاد خبری سی و یكمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، «جواد شمقدری» معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی كشور به سی و یكمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پیام داد.

متن پیام شمقدری بدین شرح است:

سینمای ایران بسان جویبارهایی بود که از میان سنگلاخ‌ها و تخته‌سنگ‌ها می‌گذشت و همچون جریان تند آب که از فرازها به پایین می‌غلتد گاه صدای نهیبی ایجاد می‌کرد که برخی را به وحشت می‌انداخت اما در عوض آبشارهای زیبایی را خلق می‌کرد که همگان را به تحسین وامی‌داشت. این سینما امروز به رود متلاطمی تبدیل شده که بر بستر معارف و ارزش‌های الهی راه خود را خواهد جست. برخی ساحل‌نشینان قدر این نمی‌دانند و فقط به‌دنبال پلی می‌گردند تا از آن عبور کنند و بعضی پسابهای خود را به درون آن می‌سپارند و آلوده‌اش می‌کنند. اما عده‌ای خوب می‌دانند چه جریان حیات‌بخش و سرمایه بی‌نظیری است.

سینمای ایران دهه چهارم حیات خود را در پرتو انوار انقلاب اسلامی آغاز کرده‌است بی‌تردید این سینما با افق‌های روشنی که پیش روی دارد به دریای بیکرانی خواهد پیوست که روح و مشام جان زیباپسند طالبان جمال حق را معطر خواهد ساخت و حقایقی را که جز، به زبان هنر گفتنی نیست روایت خواهد کرد.

جواد شمقدری

معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات