تبلیغات
عصرهنر WWW.ASREHONAR.NET - استقبال كم نظیر از فیلم های ایرانی در جشنواره سنگاپور
تاریخ : سه شنبه 3 تیر 1393 | ساعت 17 و 53 دقیقه و 52 ثانیه | نویسنده : عصرهنر


نخستین جشنواره فیلم های ایرانی در سنگاپور پنجشنبه - 29 خرداد-  با حضور "حلیمه یعقوب" رییس مجلس این کشور گشایش یافت  و طی 4 روزهشت فیلم ایرانی در این جشنواره به نمایش درآمد.
در این جشنواره  كه در روز یكشنبه – یكم تیر – به اتمام رسید   شماری از مقامات سنگاپوری و ایرانیان مقیم این كشور از این جشنواره دیدن کردند.
به گزارش عصر هنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی ، استقبال فوق العاده ای از پخش آثار سینمای ایران در این جشنواره شكل گرفت به طوری كه آمار بلیط های فروخته شده  نشان از استقبال 90 درصدی از این جشنواره دارند و  بیشترین استقبال نیز در این جشنواره از فیلم "جدایی نادر از سیمین " شكل گرفت كه برای اولین بار در یك جشنواره فیلم در سنگاپورتقریبأ تمامی صندلی های  سالن 1320 نفره جشنواره ،به اشغال تماشاگران در آمد.

بر اساس این گزارش ،" حس پنهان" ،" خیلی دور خیلی نزدیك"، " یكی می خواد باهات حرف بزنه "، " زندگی خصوصی آقا و خانم میم"،" من همسرش هستم "، "خوابم می آد" ،"اینجا بدون من" و " جدایی نادر از سیمین " عناوین فیلم هایی هستند كه در جشنواره فیلمهای ایرانی سنگاپور نمایش داده شدند .

جشنواره فیلم های ایرانی در سنگاپور به همت امور بین الملل سازمان سینمایی، سفارت جمهوری اسلامی ایران و مركز سینمایی كشور سنگاپور و  در راستای برنامه ریزی های انجام شده و بررسی فنی سینماهای این     كشور ، از 29 خرداد  تا سوم تیر93 در سنگاپور بر گزار گردید .

گفتنی است رییس انجمن سینمای سنگاپور پیش از این اعلام کرده بود در صورت استقبال از جشنواره فیلم های ایرانی، این رویداد فرهنگی به صورت دایمی در سنگاپور برگزار خواهدشد.

 

 

 
طبقه بندی: خبر،

  • قیمت سکه
  • قالب پرشین بلاگ
  • ضایعات